MENU 87 567 53 56

Nasza oferta

Żaluzje poziome Sunbreaker

Sunbreaker jest wysoce wydajnym zewnętrznym systemem przeciwsłonecznym, który może jednocześnie służyć jako ozdobny element architektoniczny budynku. Lamele oraz prowadnice wykonane z ekstrudowanego aluminium zapewniają lekkość konstrukcji jednocześnie oferując dużą wytrzymałość. Sunbreaker jest systemem ruchomym o zakresie obrotu piór 0-90 stopni, montowany może być w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej. Sunbreaker jest doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie bryły architektonicznej budynku oraz znaczne zredukowanie zużycia energii przeznaczonej na klimatyzowanie pomieszczeń.


1. Kolorystyka
Oferujemy konstrukcje w dowolnym kolorze palety RAL. W procesie lakierowania proszkowego w firmie Selt wykorzystywane są farby renomowanej szwajcarskiej firmy IGP. Dzięki zastosowaniu technologii proszków IGP-DURA®clean powierzchnie lakiernicze są odporne na zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu.

2. Konstrukcja
Pióra oraz prowadnice systemu Sunbreaker wykonane są w technologii tłoczonego aluminium. Konstrukcja piór: grubość ścianek oraz kształt z wewnętrznymi zastrzałami gwarantuje lekkość konstrukcji jednocześnie zapewniając wysoką wytrzymałość. Pióra montowane są do prowadnic za pomocą elementów z wytrzymałego tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Łożyskowanie piór w prowadnicach oraz konstrukcja elementów zespołu napędowego zapewnia bezgłośną pracę systemu w trakcie obrotu piór oraz w położeniu stałym. Specjalnie zaprojektowany system mocowania piór umożliwia błyskawiczny montaż i demontaż bez użycia specjalistycznych narzędzi.

3. Pióra
Pióro Typ A przeznaczone jest do płaszczyzn poziomych (zadaszenia, świetliki dachowe). Specjalny kształt pióra w pozycji zamkniętej chroni przed opadami atmosferycznymi.

Pióro Typ B przeznaczone jest do przesłaniania powierzchni poziomych i pionowych (fasady budynków, ściany pergoli). Kształt pióra zapewnia estetyczną osłonę przed promieniami słonecznymi.

Pióra Typ B występują również jako system stały, bez możliwości obrotu. Montaż piór odbywa się za pośrednictwem specjalnych uchwytów wykonanych z tłoczonego aluminium dających możliwość ustawienia pióra w pozycji 0-15-30-45-60°. Uchwyty umożliwiają mocowanie pióra bezpośrednio do ściany lub fasady budynku. Możliwe jest również mocowanie piór poprzez boczne blachy montażowe bezpośrednio do zewnętrznej konstrukcji nośnej lub wnęki. W zależności od potrzeb oferujemy kilka rodzajów bocznych blach montażowych.

4. Mechanizm obrotowy
Mechanizm obrotu znajduje się w prowadnicy napędowej i składa się z dwóch aluminiowych listw oraz kompletu zabieraków pióra, adaptera i łożysk pióra po jednej sztuce na pióro. Mechanizm obrotu połączony jest z silnikiem za pomocą ramienia silnika. Całość odpowiada za ruch obrotowy w zakresie 0-90 o.

Zobacz więcej na ulotce (pdf).

Umów się na bezpłatny pomiar i wycenę 87 567 53 56

Sklep Centrum

DH Arkadia / parter

ul. Noniewicza 42a

16-400 Suwałki

arkadia@cover.pl

Skontaktuj się z nami

Zamówienia przyjmujemy na terenie całego kraju.

©2024 COVER Producent

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO

×
Start Oferta O firmie Galeria Kontakt